YAP deputatlığa namizədlərini açıqlayıb – SİYAHI

Araşdırma Azərbaycan Siyasət
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Yeni Azərbaycan Partiyası (YAP) 2020-ci il fevralın 9-da keçiriləcək növbədənkənar parlament seçkiləri üçün namizədlərinin siyahısını açıqlayıb.

İstixeber.info.az xəbər verir ki, siyahıda parlament seçkilərində deputatlığa namizəd olacaq YAP üzvlərinin adı yer alıb.

09 fevral 2020-ci ildə Azərbaycan Respublikasında keçiriləcək Parlament seçkilərində Yeni Azərbaycan Partiyası tərəfindən irəli sürülmüş namizədlər

(Yeni Azərbaycan Partiyasının İdarə Heyətinin 27 dekabr 2019-cu il tarixli iclasında təsdiq edilmişdir)

1 saylı Şərur-Sədərək seçki dairəsi

Talıbov Vasif Yusif oğlu

 

2 saylı Şərur seçki dairəsi

Həbibbəyli İsa Əkbər oğlu

 

4 saylı Naxçıvan şəhər seçki dairəsi

İbrahimov Eldar Rza oğlu

 

5 saylı Şahbuz-Babək seçki dairəsi

Novruzov Siyavuş Dünyamalı oğlu

 

6 saylı Culfa-Babək seçki dairəsi

Həmzəyeva Ülviyyə Tapdıq qızı

 

7 saylı Ordubad-Culfa seçki dairəsi

Quliyev Cəbi Hüseyn oğlu

 

8 saylı Binəqədi birinci seçki dairəsi

Əliyarlı Kübra Məhəmməd qızı

 

9 saylı Binəqədi ikinci seçki dairəsi

Qafarov Kamaləddin Nəsrəddin oğlu
10 saylı Binəqədi üçüncü seçki dairəsi

Əliyev Anar Məmməd oğlu

 

11 saylı Qaradağ seçki dairəsi

Hüseynov Aydın Nəsir oğlu
12 saylı Qaradağ-Binəqədi-Yasamal seçki dairəsi

Xasiyeva Səbinə Səməd qızı

 

13 saylı Xəzər – Pirallahı seçki dairəsi

Əliyev Rauf Asif oğlu

 

14 saylı Xəzər seçki dairəsi

Əhmədova Şəfəq Firudin qızı

 

15 saylı Yasamal birinci seçki dairəsi

Nağıyev Rauf Nəriman oğlu

 

16 saylı Yasamal ikinci seçki dairəsi

Səfərov İlham İlyas oğlu

 

17 saylı Yasamal üçüncü seçki dairəsi

Allahverdiyev Elnur Marat oğlu

 

18 saylı Nərimanov-Nizami seçki dairəsi

Rzayev Xudaqulu Əhəd oğlu

 

19 saylı Nərimanov birinci seçki dairəsi

Məmmədov Hikmət Baba oğlu

 

20 saylı Nərimanov ikinci seçki dairəsi

Allahyarlı Nihad Vüqar oğlu

 

21 saylı Nəsimi birinci seçki dairəsi

İbrahimqızı Məlahət İbrahim qızı
22 saylı Nəsimi ikinci seçki dairəsi

Hüseynov Sərraf Balaxan oğlu

 

23 saylı Nəsimi-Səbail seçki dairəsi

Rəhimov Elnur Fidail oğlu

 

24 saylı Nizami birinci seçki dairəsi

Mustafayev Elnur Elşad oğlu

 

25 saylı Nizami ikinci seçki dairəsi

Vəliyeva Sədaqət Süleyman qızı

 

26 saylı Sabunçu birinci seçki dairəsi

Hacıyeva Afaq Şirzad qızı

 

27 saylı Sabunçu ikinci seçki dairəsi

Salahzadə Əliabbas Qalib oğlu

 

28 saylı Sabunçu üçüncü seçki dairəsi

Cabbarova Xatirə Qılman qızı

 

29 saylı Səbail seçki dairəsi

Hüseynova Aytən Arif qızı

 

30 saylı Suraxanı birinci seçki dairəsi

Fətəliyeva  Sevinc Həbib qızı

 

31 saylı Suraxanı ikinci seçki dairəsi

Ağcayev Nizaməddin Fərhad oğlu

 

32 saylı Suraxanı üçüncü seçki dairəsi

Həsənova Afət Əbil qızı

 

33 saylı Xətai birinci seçki dairəsi

Mirələmov Hüseynbala Fazil oğlu

 

34 saylı Xətai ikinci seçki dairəsi

Zabelin Mixail Yuryeviç

 

35 saylı Xətai üçüncü seçki dairəsi

Əliyev Turan Adil oğlu

 

36 saylı Xətai dördüncü seçki dairəsi

Rzayev Kənan Əfqan oğlu

 

37 saylı Nizami birinci (Gəncə) seçki dairəsi

Kərimzadə Pərvin Orxan qızı
38 saylı Nizami ikinci (Gəncə) seçki dairəsi

Həmzəyev Naqif Ələşrəf oğlu
39 saylı Kəpəz birinci (Gəncə) seçki dairəsi

Cəfərov Müşviq Cəfər oğlu

 

40 saylı Kəpəz ikinci (Gəncə) seçki dairəsi

Quliyev Musa İsa oğlu

 

41 saylı Sumqayıt birinci seçki dairəsi

Hüseynova Hicran Kamran qızı

 

42 saylı Sumqayıt ikinci seçki dairəsi

Mirkişili Tahir Famil oğlu
43 saylı Sumqayıt üçüncü seçki dairəsi

Hacıyev Emin Məcid oğlu

 

44 saylı Sumqayıt-Xızı seçki dairəsi

Məmmədov Müşviq Fazil oğlu

 

45 saylı Abşeron seçki dairəsi

Əsədov Oqtay Sabir oğlu
46 saylı Şirvan seçki dairəsi

Quliyev Azər Əli oğlu

 

47 saylı Mingəçevir seçki dairəsi

Mirzəzadə Aydın Böyükkişi oğlu

 

48 saylı Yevlax seçki dairəsi

Məmmədov İlham Kazım oğlu

 

49 saylı Yevlax-Mingəçevir seçki dairəsi

Hüseynov Əli Məhəmməd oğlu

 

50 saylı Abşeron – Qobustan seçki dairəsi

Mikayılov Elman Elxan oğlu

 

51 saylı Qusar seçki dairəsi

Badamov Azər Camal oğlu

 

52 saylı Quba seçki dairəsi

Şeydayeva Aysel Balasultan qızı

 

53 saylı Quba-Qusar seçki dairəsi

Bayramlı Habil Laçın oğlu

 

54 saylı Şabran-Siyəzən seçki dairəsi

Qurbanov Sadiq Haqverdi oğlu

 

55 saylı Xaçmaz şəhər seçki dairəsi

Səlimov Eldəniz Adil oğlu

 

56 saylı Xaçmaz kənd seçki dairəsi

Mərdanov Kənan Zeynal oğlu

 

57 saylı Kürdəmir seçki dairəsi

Qəribov Nizami İsməli oğlu

 

58 saylı Hacıqabul-Kürdəmir seçki dairəsi

Ələskərov Saleh Adil oğlu

 

59 saylı Salyan seçki dairəsi

Hacıyev Rəşad Əzizağa oğlu

 

60 saylı Salyan-Neftçala seçki dairəsi

Axundov Etibar Əkrəm oğlu

 

61 saylı Neftçala seçki dairəsi

Sadıqova Gültəkin Zakir qızı

 

62 saylı Saatlı seçki dairəsi

Ələkbərli Əziz Yusif oğlu

 

63 saylı Sabirabad birinci seçki dairəsi

Cəfərov Kamal Xaqani oğlu

 

64 saylı Sabirabad ikinci seçki dairəsi

Məmmədov Ramin Ələmşah oğlu

 

65 saylı Saatlı-Sabirabad-Kürdəmir seçki dairəsi

Əmiraslanov Əhliman Tapdıq oğlu

 

66 saylı Biləsuvar seçki dairəsi

Şahbazova Səyalə Əhmədağa qızı

 

67 saylı Cəlilabad şəhər seçki dairəsi

Həsənov Malik Əvəz oğlu

 

68 saylı Cəlilabad kənd seçki dairəsi

Nəsirov Elman Xudam oğlu

 

69 saylı Cəlilabad-Masallı-Biləsuvar seçki dairəsi

Sadıqov Etibar Sadıq oğlu

 

70 saylı Masallı şəhər seçki dairəsi

Məmmədov Məşhur Şahbaz oğlu

 

71 saylı Masallı kənd seçki dairəsi

İsgəndərov Anar Camal oğlu

 

72 saylı Yardımlı-Masallı seçki dairəsi

Əliyev Sərvər Məlikməmməd oğlu

 

73 saylı Lənkəran şəhər seçki dairəsi

Bağırov Güloğlan Baloğlan oğlu

 

74 saylı Lənkəran kənd seçki dairəsi

Rəcəbli Hadı Musa oğlu

 

75 saylı Lənkəran-Masallı seçki dairəsi

Paşazadə Cavanşir Hümmət oğlu

 

76 saylı Lənkəran-Astara seçki dairəsi

Əsgərov Ziyafət Abbas oğlu

 

77 saylı Astara seçki dairəsi

Mahmudov Rəşad Məmmədqulu oğlu

 

78 saylı Lerik seçki dairəsi

Məmmədov İqbal Nəriman oğlu

 

79 saylı İmişli seçki dairəsi

Əzimov Nazim Abdulrəhim oğlu

 

80 saylı İmişli-Beyləqan seçki dairəsi

Muradov Rüfət Ehtiram oğlu

 

81 saylı Beyləqan seçki dairəsi

İsmayılov Şahin Əmir oğlu

 

82 saylı Ağcabədi seçki dairəsi

Rzayev Tahir Musa oğlu

 

83 saylı Ağcabədi-Füzuli seçki dairəsi

Rəhimov Rəşad Akif oğlu

 

84 saylı Füzuli seçki dairəsi

Məmmədova Svetlana Gəray qızı

 

85 saylı Şamaxı seçki dairəsi

Lazımov Arif Hacımurad oğlu

 

86 saylı İsmayıllı seçki dairəsi

Muradov Zaur Fazil oğlu

 

87 saylı Ağsu-İsmayıllı seçki dairəsi

Hüseynov Əli Abbas oğlu

 

88 saylı Göyçay seçki dairəsi

Hacıyeva Ləman Amil qızı

 

89 saylı Göyçay-Ağdaş seçki dairəsi

Şükürov Rəşad Əlibala oğlu

 

90 saylı Ağdaş seçki dairəsi

Osmanov Cavid Həmid oğlu
91 saylı Ucar seçki dairəsi

Həsən Ramil Sahib oğlu

 

92 saylı Zərdab-Ucar seçki dairəsi

Əhmədov Urfan Nizaməddin oğlu

 

93 saylı Bərdə şəhər seçki dairəsi

Yıldırım Fatma Vidadi qızı

 

94 saylı Bərdə kənd seçki dairəsi

Məmmədov Qnyaz Vəli oğlu

 

95 saylı Tərtər seçki dairəsi

Əsədov Eldar Garay oğlu

 

96 saylı Goranboy-Naftalan seçki dairəsi

Məmmədov Anar İlyas oğlu

 

97 saylı Goranboy-Ağdam-Tərtər seçki dairəsi

Vəliyev Ağalar İsrəfil oğlu
98 saylı Şəmkir şəhər seçki dairəsi

Qafarova Sahibə Əli qızı

 

99 saylı Şəmkir kənd seçki dairəsi

Həsənov Nurlan İrfan oğlu

 

100 saylı Şəmkir-Daşkəsən seçki dairəsi

Bayramov Kamran Fərhad oğlu

 

101 saylı Göygöl-Daşkəsən seçki dairəsi

Mirbəşiroğlu Elşad Mirbəşir oğlu

 

102 saylı Samux-Şəmkir seçki dairəsi

Səfərov Nizami Abdulla oğlu

 

103 saylı Gədəbəy seçki dairəsi

Hüseynova Sevinc Əmirəhməd qızı

 

104 saylı Gədəbəy-Tovuz seçki dairəsi

Məhərrəmova Elnarə Səməndər qızı

 

105 saylı Tovuz seçki dairəsi

Hüseynova Məhəbbət Müsəllim qızı

 

106 saylı Tovuz-Qazax-Ağstafa seçki dairəsi

Tağıyev Niyazi Yusif oğlu

 

107 saylı Qazax seçki dairəsi

Seyidov Səməd İsmayıl oğlu

 

108 saylı Ağstafa seçki dairəsi

Cəfərov Nizami Qulu oğlu

 

109 saylı Balakən seçki dairəsi

Məhəməliyev Nəsib Məhəmməd oğlu
110 saylı Zaqatala seçki dairəsi

Bayramov Bəhruz  Qurban oğlu

 

111 saylı Zaqatala-Balakən seçki dairəsi

Əliyeva Kamilə Əliağa qızı

 

112 saylı Qax seçki dairəsi

Əfəndi Mahir Qalib oğlu

 

113 saylı Şəki şəhər seçki dairəsi

İskəndərov Vüqar Yapon oğlu

 

114 saylı Şəki kənd birinci seçki dairəsi

İsmayılova Südabər Şöyüb qızı

 

115 saylı Şəki kənd ikinci seçki dairəsi

Həsənov Rahim Rafiq oğlu

 

116 saylı Qəbələ seçki dairəsi

Əliyev Samir Ramiq oğlu

 

117 saylı Oğuz-Qəbələ seçki dairəsi

Naxçıvanlı Aqiyə Həbib qızı

 

118 saylı Ağdam şəhər seçki dairəsi

Muradov Farid Mustafa oğlu

 

119 saylı Ağdam kənd seçki dairəsi

Sadıqov Bəxtiyar Yusif oğlu

 

120 saylı Cəbrayıl-Qubadlı seçki dairəsi

Məmmədov Ceyhun Valeh oğlu

 

121 saylı Laçın seçki dairəsi

Abbaszadə Mahir Tapdıq oğlu
123 saylı Kəlbəcər seçki dairəsi

Məmmədov Aqil Sadiq oğlu

 

124 saylı Şuşa-Ağdam-Xocalı-Xocavənd seçki dairəsi

Məmmədov  Elman Camal oğlu

 

125 saylı Zəngilan-Qubadlı seçki dairəsi

İsmayılov İmamverdi İbiş oğlu

İstixeber.info.az Bakı 29.12.2019

Rəşad Ağaşirinov